Czytnik kodów kreskowych w obecnym momencie zrobił się niezwykle popularnym narzędziem. Służy on do umieszczania danych z kodów kreskowych. Jest on zazwyczaj używany w sklepach, markach, bibliotekach, ale również w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy wyróżnić na posiadające kabel lub bezprzewodowe. Natomiast czytanie danych możliwe jest na dwa sposoby:

  • diodowe – w tym wypadku narzędzie używa światło LED. Aby kod kresowy został odczytany należy położyć go jak najbliżej skanera. Sporo osób uważa, to za wielką wadę i woli nabyć bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich zaletą jest na pewno mała cena i odporna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa ukazuje używa się tu laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a potem przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Dużą zaletą jest tu możliwościowy czytania kodów kreskowych z sporych odległości i pod różnym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach potrafią być jednocześnie jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze bardziej wrażliwy na zniszczenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy czy bezprzewodowy jaki wyselekcjonować? Wszystko tutaj zależy w którym środowisku pracujemy. Jeżeli pracujemy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on utrudniał nam pracy, bo i tak przecież cały czas stoi przy kasie. Możemy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Stosowane są głównie w marketach przy kasach. Powinno się przesunąć po nich produkt, aby kod kreskowy został poprawnie zeskanowany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej popularny i w wielu dziedzinach niezastąpiony. Działa on na podstawie połączenia bluetooth. Ma perfekcyjnie wyprofilowaną rączkę pod którą znajduje się intuicyjny przycisk. Są one kosztowniejsze lecz o wiele bardziej skuteczne od czytników przewodowych. Bardzo odpowiednim podejściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on zasadniczo dla osób, które pragną mieć dwie ręce wolne, a trzymanie ekstra czytnika wydłuża godziny pracy.

Dlatego taki czytnik kodów kreskowych dobrze sprawdzą się w składach. najlepiej rozwinięte czytniki kodów kreskowych to niewątpliwie przemysłowe. Są one trwałe i odporne na niskie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, które są brudne lub w ciemny świetle. Jeżeli chcemy zakupić czytnik kreskowy winniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeśli człowiek musi przenosić się po biurze winien posiadać oczywiście skaner bez kabla. Jednak tutaj należy zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwoli nam na zachowanie długiej żywotności baterii lub akumulatora. W wypadku zaczytywania stałego i bez kabla będziemy musieli uważać na wykorzystanie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Dlatego w tym wypadku doskonałym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa typy:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do laptopa i pobranie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy posiadać dedykowaną aplikację, która umożliwia odczyt. Jest ona dodawana do zestawu przez producenta.

Related Post