Kolektor danych Android to akcesorium, które zawiera ekran, klawiaturę i czytnik kodów kreskowych. Popularnie określane jest też terminalem mobilnym. Rozumiemy jak w współczesnych czasach taki kolektor danych jest obowiązkowy w halach czy marketach. Bez niego praca trwałaby o wiele dłużej i dla wielu osób byłaby trudna. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci potrafią one rozliczać dane, zapisywać etykiety, sortować produkty wedle wskazanych wytycznych. Nierzadko jest stosowany do badania stanów magazynowych. Pewnie nawet nie wiecie, ale często jeśli sprzedający nie wie czy określony artykuł jest dostępny np. ubrania może on zobaczyć szybko w magazynie czy określony towar jest na magazynie w obecności klienta. Na pewno spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tymże nie wiedząc. Kolektor danych posiadają zazwyczaj swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zwykle możemy podpiąć dodatkowe oprogramowanie magazynowe. Które kupić kolektory danych terminale? Powinno się zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android wyróżnia się przyjemnym interfejsem i dobrym sposobem przemieszczania się dla nabywcy. Jest on również sponsorowany przez producenta, więc każde błędy są zawsze szybko rozwiązywane. Możemy nabyć kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze tradycyjnym zasięgiem ma on do 1,9 metra. Sprawdza się dobrze przy rozmaitego rodzaju inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, ma on 0,5 metra. Powszechnie używane są do pracy z niewielkich przestrzeni jak rejestracja pacjentów czy okresu pracy. Można nimi przeglądać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i niezwykle dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Stosowane są w halach magazynowych do kontroli przepływu materiałów czy np. do rejestracji produkcji. Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość wyświetlacza. Przeważnie ma on od 4-5 cali, ale przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy kupić kolektory danych terminale z mniejszym ekranem. Najbardziej popularnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one bardziej rozbudowane, posiadają barwny interfejs. Są stosowane ze względu na naszą odporność przez fachowców czy budowlańców.
  • kolektory danych terminale przemysłowe – są one odporne ich głównym wykorzystaniem są magazyny i centra logistyczne. Są szalenie mocne na pył czy wilgoć i przystosowane do pracy poprzez bardzo długi termin.

Kolektor danych Android a pojemność baterii? To szczególnie znaczący element, na jaki niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie winniśmy patrzeć na parametr określonej w mAh. Bardzo interesująca praca w pewnych kolektorach to tzw Hot plugging , który pozwoli wymianę baterii w momencie pracy. Skoro mamy zamiar nabyć kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę do auta
  • kable i przejściówki

Kolektor danych to urządzenie pożądane w każdym markecie czy magazynie. Zatem przed nabyciem winniśmy dokładnie ustalić parametry które winno posiadać.

Related Post